How not to save money - Birthday Treat Haul PL|EN

*Scroll down to read in English*
Jest jedna rzecz, o której wie niemalże każda osoba, która mnie zna - totalnie nie potrafię oszczędzać pieniędzy. Od zawsze miałam z tym problem i pamiętam, jak wszyscy mówili, że nauczę się z nimi obchodzić lepiej, gdy zacznę sama zarabiać. Po trzech latach życia praktycznie na własną rękę nadal robię tak samo. Ponad rok temu tuż po swoich urodzinach, powstał na tym blogu post z listą moich postanowień na kolejnych dwanaście miesięcy ('21 things to do, when I'm 21 - kliknij tutaj). Z ciekawości weszłam na niego i, hej, wiecie co jest w punkcie numer sześć? Nauczyć się oszczędzać. Mam ochotę śmiać się i płakać w tym samym momencie, gdy o tym myślę, bo w tym roku na swoje dwudzieste drugie urodziny, wybrałam się na zakupy, podczas których pozwoliłam sobie na wydanie dość dużej ilości pieniędzy. W normalnych okolicznościach zdecydowanie nie zakupiłabym aż tak wielu rzeczy, ale wymówek było wiele: urodziny (czemu nie sprawić sobie samej prezentu?), największa wypłata jaką dotychczas kiedykolwiek dostałam, a z mojej zaplanowanej wycieczki do Londynu nic nie wyszło, więc miałam w kieszeni nieco więcej. Dlatego też poszłam do centrum handlowego i zaszalałam, dosłownie. 
Nauka oszczędzania nadal jest na mojej liście. Ze względu na to iż w tym roku wracam na studia, od następnego miesiąca obiecuję sobie odkładać niewielkie sumy na oddzielne konto. Jesteście świadkami tego, że o tym tu wspominam i mam nadzieję, że tym razem mi to wyjdzie. A przy okazji sami możecie podać mi swoje sposoby na oszczędzanie, być może wskazówka lub dwie mi jakoś to zadanie ułatwią. 
Przechodząc do haulu, od razu zaznaczam, że nie wszystkie produkty się tutaj pojawią, ponieważ niektóre właśnie zostały wyprane. Dodatkowo nie pamiętam dokładnych cen wszystkich produktów, jednak postarałam się odnaleźć je na internetowych stronach sklepów lub po prostu je przybliżyć. 
________________
There is one thing that almost everyone knows about me - I can't save money at all. I have always had a problem with this and I remember when everyone said that I would learn to handle them better when I start earning myself. After three years of living on my own, I still do the same. Over a year ago, just after my birthday,  I published a list of my resolutions for the next twelve months ('21 things to do, when I'm 21 - click here). Out of curiosity, I checked it and, hey, you know what's at point number six? Learn how to save money. I feel like laughing and crying at the same time as I think about it, because this year for my twenty-second birthday, I went shopping and I allowed myself to spend quite a lot of money. Under normal circumstances I would definitely not buy so many things, but there were many excuses: birthday (why not to treat myself?), The biggest paycheck I have ever received so far, and I didn't go to London as I planned, so I had more money in my pocket . That's why I went to the mall and went crazy, literally.
To learn how to save is still on my list. Due to the fact that I'm going back to university this year, from the next month I promise to save small sums in a separate account. You are witnessing that I mention it here and I hope that this time it will work out for me. And by the way you can give me your ways to save, maybe a tip or two will make this task easier for me.
Well about the haul, I immediately point out that not all products will appear here, because some have just been washed. In addition, I do not remember the exact prices of all products, but I tried to find them on the websites of stores or give you the approximate price.


BLUZKA/SHIRT, H&M, £10
SUKIENKA/DRESS, SECOND HAND, £3
Sukienka pierwotnie pochodzi z Top Shopa/Originally from Top Shop.
SUKIENKA/DRESS, H&M, £13
BUTY/TRAINERS, JD SPORTS, PUMA, £30
Udało mi się je zdobyć w tej cenie tylko dlatego, że zakupiłam je w dziale dziecięcym. Nie posiadali rozmiaru 35 w dziale dla dorosłych. Zalety posiadania małe stopy? Można dorwać buty w cenie o połowie niższej! 
I managed to get them at this price only because I bought them in the children's section. They didn't have size 3 in the adult section. Advantages of having small feet? You can get shoes for half the price!
BUTY\SHOES, NEW LOOK, £10
Wady posiadania małej stopy? Trudno znaleźć buty na obcasie. Te na szczęście udało mi się dorwać na przecenie! 
Disadvantages of having a small feet? It's difficult to find high heels. Fortunately, I managed to get these on sale!

Comments

 1. U mnie urodziny pokrywają się z Targami Książki...nie wiem, czy udałoby mi się oszczędnie kupować ;)

  ReplyDelete
 2. Bardzo ładne rzeczy! Buty mi się najbardziej spodobały.
  Co do oszczędzania - mi jest łatwiej gdy mam konto w banku. Mam np. określoną kwotę, którą chcę mieć "na życie" do wydania, a resztę przelewam na konto oszczędnościowe. Np. teraz chcę kupić rzeczy na studia, więc na koncie do wydania zostawiłam sobie 200 zł (nie wiem czy nie dołożę sobie 50 czy 100 jeszcze na zapas), a resztę kwoty, którą miałam przelaną, dałam na konto oszczędnościowe.

  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Mój Studygram


  ZAPRASZAM DO MNIE!
  Mój blog
  Mój Instagram
  Mój Studygram

  ReplyDelete
 3. Kupiłaś przepiękne rzeczy, najbardziej podobają mi się te spodnie w krateczkę :)
  Pozdrawiam ;*

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Wiesz, ja też jestem osobą dość rozrzutną, nie umiem oszczędzać. Ale myślę, że nie ma w tym nic złego jeśli nie przesadzamy z tą rozrzutnością :D Co do haulu to bardzo ładne rzeczy. Podoba mi się spódniczka i spodnie w kratkę, mała czarna i buty- zarówno sportowe jak i na obcasie :)

  pozdrawiam

  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. A ja nie problemu oszczędzanie,chętnie się podzielę swoim sposobem:jeśli masz jakiś cel odkładaj pieniążki i wyobrażaj sobie jak będziesz się czuła gdy już będziesz miała na to pieniążki 😀
  Idąc na zakupy nie bierz kasy ;obejrzyj to co Ci wpadnie w oko ,wróć do domu i ocen to na chłodno.
  Urodziny to co innego ,można a nawet sobie trzeba pozwolić na przyjemności 😉(przy okazji wszystkiego najlepszego 😘)
  Z Twojego haulu najbardziej mi się podobają sukieneczki 😍
  Pozdrawiam
  Lili

  ReplyDelete
 6. Ja akurat od małego jestem bardzo oszczędna. Wyniosłam to z domu, patrząc na zachowanie mamy. Życie jest chyba najlepszą nauką :)

  ReplyDelete
 7. Hi everyone, it's my first pay a quick visit at this web page, and paragraph is truly fruitful for me, keep up
  posting these articles.

  ReplyDelete
 8. Temat jest mi obcy, bo nie lubię zakupów i jeśli tylko mogę, unikam sklepów odzieżowych. Ale 10 lat temu miałam ten problem i do pierwszego miałam pusty portfel. Pewnego dnia po prostu się opamiętałam. To przyszło samo.

  ReplyDelete
 9. Se ven estupendos estos outfits ! Espero tu opinión en mi última selección de vestidos ! Espero que te gusten ! Feliz día ! ♡♡♡

  ReplyDelete
 10. Mała czarna skradła moje serce :D bardzo lubię sukienki z top shop ale kupuję je w lumpeksach, bo niestety w PL nie ma sklepów stacjonarnych

  ReplyDelete
 11. Super zakupy, cudna jest ta spódniczka w kratę i czarna sukienka :)
  Trzymam kciuki za postępy w oszczędzaniu, nie jest to łatwe, gdy tyle pięknych pokus czyha wokół ;)))
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  ReplyDelete
 12. Spodnie w kratkę są boskie:D A co do oszczędzania...życie mnie tego nauczyło, ot i wszystko. Jak naprawdę będziesz musiała to robić, to szybko się nauczysz...;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  ReplyDelete
 13. O jakie piękne rzeczy! :)
  Też kiedyś miałam problem z oszczędzaniem, obecnie staram się szanować pieniądz zwłaszcza zarobiony samodzielnie :D Stypendium naukowe i odłożone pieniążki dumnie czekają na swoje inwestycje.
  Pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete
 14. Ja z oszczędzaniem nie mam problemu. Efektem Twojej "rozrzutności" są fajne ciuchy, więc chyba nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. 😜 Okazje też były dobre na zakupy! 😄

  ReplyDelete
 15. i love those finds you got dear..

  https://jehanmohammad.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. wszystkie ubrania mi się na maksa podobają! a pieniądze są po to, żeby je wydawać ;D

  ReplyDelete
 17. Kraciasta spódniczka cudna- ja na szczęście dla odmiany z oszczędzaniem nie mam problemu :-) Nauczyąłm sie tego z wiekiem, choć też zdarza mi się zaszaleć zakupowo :-)

  ReplyDelete
 18. U mnie z tą oszczędnością różnie bywa, staram się niby, ale jak mnie coś napadnie, to wszystko bym wydała;)
  Śliczne rzeczy:)

  ReplyDelete
 19. Ja nie potrzebuję oszczędzać, bo zawsze mam pieniądze na swoje potrzeby, ale fajny wpis:)

  ReplyDelete
 20. To sie złożyło bo u mnie post o oszczędzaniu :D ja tez dużo pieniędzy wydaje i cieżko mi odmawiać sobie czegoś ale wprowadziłam drobne zasady i
  Moj budzet wyglada bardzo dobrze

  ReplyDelete
 21. spódniczka jest boska ! ! <3 zapraszam również do mnie https://sweeetdreamsx.blogspot.com/

  ReplyDelete
 22. Spodnie w kratkę - rewelacja <3

  -------------------------
  http://fashionelja.pl

  ReplyDelete
 23. Świetny haul, buty naprawdę wspaniałe! Kocham buty, mogłabym kupować tylko je (no i może torebki) :) Sama staram się oszczędzać, ale to nie takie proste, kiedy wszystko w koło drożeje a wypłata się nie podnosi. Jednak jeżeli chodzi o ubrania, od kilku lat ubieram się wyłącznie w lumpeksach <3
  Pozdrawiam ciepło ♡

  ReplyDelete
 24. Zakochaąłm się w tej kociej sukience! jest nieco odważna ale ja lubię czasami pokazać pazura ;) a Ty prezentujesz się świetnie ;)

  ReplyDelete
 25. Wszystko super ale adidaski najbardziej mi się spodobały :)

  ReplyDelete
 26. wow te spodnie w kratę sa zjabeiste ;)!

  ReplyDelete
 27. Such a fantastic inspo! I'm loving all your looks, especially those red plaid pants.

  xx Simone
  Little Glittery Box

  ReplyDelete
 28. Ja mam tak samo! Zawsze powtarzam sobie, że muszę oszczędzać i wychodzi jak zwykle. świetne rzeczy!

  ReplyDelete
 29. Pokus jest wiele to prawda, ja staram się systematycznie oszczędzać już od pewnego czasu i mimo częstego podróżowania nie najgorzej mi to wychodzi :D A Tobie życzę z okazji urodzin dużo dużo zdrowia i sił do realizacji swoich marzeń <3

  ReplyDelete
 30. Kraciasta spódniczka mega, bardzo w moim guście... reszta też ciekawa ale jednak kraciasta spódniczka u mnie wygrywa :)

  ReplyDelete
 31. Każda ze stylizacji ma swój urok i coś ze sobą prezentuje.

  ReplyDelete
 32. Spodnie są cudowne i wyglądają świetnie!

  Ostatnio wróciłam do pisania, więc zapraszam do mnie VANILOVE ♥ <------ klik

  ReplyDelete
 33. Muszę przyznać, że bardzo mi się podobają te ubrania, chętnie na przynajmniej połowę z nich sama bym się zdecydowała. ;) Ja nigdy nie mogłam pozwalać sobie na duże wydatki, być może stąd wzięło się u mnie dobre nastawienie na oszczędzanie. Tak samo jak zaczęłam pracować, dalej lubię oszczędzać. Ja po prostu nie umiałabym wydać zbyt dużej sumy bez przemyślenia tego kilka razy, a pozytywną decyzję podejmuję tylko, jeśli wiem, że to jest mi niezbędne lub chcę tego od naprawdę sporego czasu i dalej mi się nie znudziło. Mówi się, że powinno się przespać zanim dokona się zbyt pochopnego zakupu, może tego spróbuj? Jeden dzień idź do sklepu specjalnie bez portfela, tylko pooglądaj co cię interesuje, a kolejnego dnia może już nie będziesz tego potrzebować, albo zdecydujesz się chociaż na mniejszą ilość? Warto też wybierać się z konkretną sumą, którą możesz wydać. Osoby które nie potrafią oszczędzać, niestety nie powinny używać kart kredytowych, bo o wiele łatwiej oddawać z niej pieniądze (często słyszę to w wypowiedziach osób, które miały ten problem, ale u siebie też widzę różnicę, gotówkę bardziej człowiek ceni) ...i jeszcze jak osobiście chodzę na takie luźne zakupy, to przed pójściem do kasy oglądam całą zawartość koszyka jeszcze raz, na spokojniej. Jeśli mam jakąkolwiek wątpliwość, to wolę odłożyć tę rzecz, w końcu lepiej po coś wrócić, niż żałować, że już się kupiło. Zwykle kończy się jednak tak, że nie żałuję i nie wracam po te rzeczy. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :)

  ReplyDelete
 34. Dużo pięknych ubrań kupiłaś - ta spódniczka w kratę do mnie najbardziej przemawia. Ja znów jestem oszczędna,nie wyobrażam sobie żeby nie mieć czegoś odłożonego.. ;)

  ReplyDelete
 35. It's ok to treat yourself on your birthday! I love all of your looks. I just wish I had the body to pull them off as well! LOL

  ReplyDelete
 36. U mnie też ciężko z oszczędzaniem :D Fajne rzeczy ta czarna sukienka podoba mi się najbardziej ;)

  ReplyDelete
 37. po 1,śliczne paznokcie, mega do Ciebie pasują. Po 2, również nie potrafiłam oszcżedzać pieniędzy i jeszcze często mam tak, że wydaję za dużo niż powinnam i kupuję coś pod wpływem chwili, ale jednak staram się co miesiąc coś odkładać, po prostu warto obrać sobie jakiś cel, u mnie na razie takim celem jest zmiana samochodu i mnie to motywuje. Śliczne zdjęcia i ubrania.
  Pozdrawiam cieplutko!

  ReplyDelete
 38. ta pierwsza spódniczka skradła moje serce ;)! czy posiadasz gadżet obserwuj bloga bo nie widzę a chciałabym zostać na dłużej? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niezmiernie mi miło :)

   Gadżet znajduje się po prawej stronie nad gadżetem 'Popularne posty', jest dostępny tylko w momencie w którym czytasz posty, na stronie główniej go nie widać.

   Delete
 39. Piękna z Ciebie kobieta ! Chciałabym umieć się tak ładnie ubierać :)

  ReplyDelete
 40. Love these outfits on you.. you look soooo pretty dear :-)
  Beauty and Fashion/Rampdiary/Glamansion

  ReplyDelete
 41. Spodnie są genialne. Ostatnio polubiłam taki typ spodni :-)

  ReplyDelete
 42. First, Happy belated birthday!!
  It's okay to treat yourself on your birthday, you buy really nice stuff!!
  xoxo

  marisasclosetblog.com

  ReplyDelete
 43. Śliczne rzeczy, trampki są świetne :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  ReplyDelete

Post a Comment

Dziękuję za każdy komentarz, naprawdę bardzo motywujecie mnie do dalszego pisania !
Nie zapomnij zostawić linka do swojego bloga, bym mogła się odwdzięczyć !
Na pytania odpowiadam przy Twoim komentarzu. ;)

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

instagram